Muzealne mody w CSW Toruń

Od 25 listopada CSW Znaki Czasu w Toruniu zaprasza na wystawę Kropka w kropkę. Muzealne mody w CSW Toruń. Kropka w kropkę to wystawa, która w atrakcyjny sposób wskazuje podobieństwa pomiędzy pracą artystów i projektantów, nie ignorując jednak dzielących ich różnic. To pierwsza taka ekspozycja zrealizowana przez polską instytucję wystawienniczą.

„Kropka w kropkę. Muzealne mody w CSW Torun” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kropka w kropkę. Muzealne mody w CSW Torun” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie będzie można zobaczyć kolekcję współczesnych dzieł sztuki w dialogu z kolekcją ubiorów. Będzie to nie tylko uczta dla oczu, ale także możliwość odkrycia na nowo kolekcji toruńskiego CSW, budowanej od 2007 roku i zawierającej prace najważniejszych polskich artystów współczesnych. Kontrapunktem do wybranych prac z kolekcji CSW stanie się kolekcja ubrań, znana pod nazwą Muzealne mody, tworzona od kilku lat w Poznaniu przez Piotra Szaradowskiego. Znajdują się w niej ubiory zaprojektowane przez najważniejszych projektantów działających w Paryżu w II połowie XX wieku, takich jak m.in. Christian Dior, Cristóbal Balenciaga, André Courrèges, Karl Lagerfeld czy Issey Miyake.

Kuratorzy wystawy – Mateusz Kozieradzki i Piotr Szaradowski – koncentrują się na pokazaniu czysto plastycznych, wizualnych podobieństw i korespondencji ubioru z obrazem. Wystawa podzielona jest na sześć części i każda z nich koncentruje się na innym zagadnieniu plastycznym.

Kropka w kropkę. Muzealne mody w CSW Toruń
Kuratorzy: Mateusz Kozieradzki, Piotr Szaradowski
Od 25 listopada 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku
Wernisaż: 25 listopada 2016 roku, godz. 19.00
CSW Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR