• 2016-11-25

Don Pasquale

Opera Krakowska serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Inspiracje z okazji zbliżającej się premiery Don Pasquale Gaetano Donizettiego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 listopada na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej.

„Inspiracje – Don Pasquale” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Inspiracje – Don Pasquale” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jego bohaterem będzie prof. Jerzy Stuhr. Realizacja przedstawienia jest reżyserskim debiutem Artysty na scenie operowej. Podczas spotkania będziemy mieli okazję posłuchać o kulisach pracy reżysera, porozmawiamy także o doświadczeniu, jakie niesie ze sobą inscenizacja dzieła operowego.

„W związku z tym, że po raz pierwszy reżyseruję dzieło operowe, mam świeży i niczym nie skażony ogląd na pracę w teatrze muzycznym. Mogę także porównać teatr dramatyczny i operowy oraz pracę śpiewaków i aktorów. Zadziwia minie to, że soliści podczas prób za każdym razem dają z siebie wszystko. To bardzo ułatwia mi pracę, ponieważ ich energia udziela się całej reżyserowanej przeze mnie scenie – powiedział Jerzy Stuhr.

Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic.

Inspiracje to cykl spotkań z publicznością, które odbywają się na kilka dni przed premierowymi spektaklami w Operze Krakowskiej. Ich gośćmi byli m.in. Laco Adamik, Michał Znaniecki, Krzysztof Nazar, Henryk Baranowski, Włodzimierz Nurkowski, Giorgio Madia, Tomasz Tokarczyk.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery Krakowskiej.

Gaetano Donizetti | Don Pasquale
Gość specjalny: Jerzy Stuhr
28 listopada 2016 roku, godz. 17.30
Kameralna Opera Krakowska

Dodaj komentarz