• 2016-11-25

Agnieszka Wilczyńska w Teatrze Roma

17 grudnia w Warszawie, na deskach Novej Sceny Teatru Muzycznego Roma, w ramach cyklu Dobry wieczór jazz odbędzie się koncert Agnieszki Wilczyńskiej, jednej z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce.

Agnieszka Wilczyńska, fot. Michał Pańszczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Wilczyńska, fot. Michał Pańszczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka zaśpiewa piosenki ze swojej debiutanckiej solowej płyty Tutaj mieszkam, za którą została nagrodzona Fryderykiem 2016. Teksty piosenek napisanych przez Wojciecha Młynarskiego, do których muzykę skomponowali wybitni polscy kompozytorzy Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz i Włodzimierz Korcz, w jej wykonaniu poruszają, bawią i wzruszają.

Agnieszka Wilczyńska to według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę Tutaj mieszkam – piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Ma na swoim koncie dwie Złote Płyty – Pogadaj ze mną (muz. Włodzimierz Nahorny, sł. Wojciech Młynarski), Krzysztof Komeda z serii Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, Ambasadorka Szczecina. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1998. W 1998 r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Agnieszka Wilczyńska współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m.in.: Orkiestra Kameralna Auxo, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polska Filharmonia Narodowa Sopot, Filharmonia Lwowska. Od ponad 10 lat ściśle współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Zdobywczyni wielu nagród. Brała udział w licznych festiwalach jazzowych, a także występowała na wielu prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Chicago Symphony Center, National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Agnieszka Wilczyńska
17 grudnia 2016 roku, godz. 19.30
Teatr Roma w Warszawie

Dodaj komentarz