Listopadowy Komiksofon

Karol Kalinowski, rysownik, twórca ilustracji książkowych i animacji telewizyjnych, oraz Mateusz Skutnik, autor kultowej serii komiksowej pt. Rewolucje, będą gośćmi listopadowej edycji Komiksofonu, projektu łączącego sztukę ilustracji z muzyką.

Mateusz Skutnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Skutnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

25 listopada o godz. 19.00 we wrocławskim klubie Barbara goście zaprezentują autorskie videoklipy, odpowiedzą na pytania publiczności oraz wezmą udział w improwizowanej sesji rysowania na żywo. Spotkanie poprzedzą warsztaty Projektowania postaci prowadzone przez Konrada Czernika.

Komiksofonowe spotkanie tradycyjnie rozpocznie się od prezentacji autorskich videoklipów przygotowanych przez gości. W krótkiej, kilkuminutowej, zazwyczaj animowanej formie, autorzy mają za zadanie pokazać swój warsztat oraz proces powstawania komiksu, zestawiając go z muzyką, która stanowi dla nich największą inspirację do tworzenia. Następnie odpowiedzą na pytania prowadzącego spotkanie – Andrzeja Jarczewskiego – oraz zgromadzonej publiczności. Zaś w ostatniej części Komiksofonu, „uzbrojeni” we flamastry, staną w szranki rysując na temat wybrany przez uczestników komiksofonowego spotkania.

Komiksofon jest realizowany od 2011 roku z przerwami do dziś. Od 2014 odbywa się już jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a jego koordynatorem jest Agnieszka Jamroszczak. Listopadowe spotkanie będzie 23 z kolei.

23. Komiksofon we Wrocławiu
25 listopada 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR