Listopadowy Komiksofon

Karol Kalinowski, rysownik, twórca ilustracji książkowych i animacji telewizyjnych, oraz Mateusz Skutnik, autor kultowej serii komiksowej pt. Rewolucje, będą gośćmi listopadowej edycji Komiksofonu, projektu łączącego sztukę ilustracji z muzyką.

Mateusz Skutnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Skutnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

25 listopada o godz. 19.00 we wrocławskim klubie Barbara goście zaprezentują autorskie videoklipy, odpowiedzą na pytania publiczności oraz wezmą udział w improwizowanej sesji rysowania na żywo. Spotkanie poprzedzą warsztaty Projektowania postaci prowadzone przez Konrada Czernika.

Komiksofonowe spotkanie tradycyjnie rozpocznie się od prezentacji autorskich videoklipów przygotowanych przez gości. W krótkiej, kilkuminutowej, zazwyczaj animowanej formie, autorzy mają za zadanie pokazać swój warsztat oraz proces powstawania komiksu, zestawiając go z muzyką, która stanowi dla nich największą inspirację do tworzenia. Następnie odpowiedzą na pytania prowadzącego spotkanie – Andrzeja Jarczewskiego – oraz zgromadzonej publiczności. Zaś w ostatniej części Komiksofonu, „uzbrojeni” we flamastry, staną w szranki rysując na temat wybrany przez uczestników komiksofonowego spotkania.

Komiksofon jest realizowany od 2011 roku z przerwami do dziś. Od 2014 odbywa się już jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a jego koordynatorem jest Agnieszka Jamroszczak. Listopadowe spotkanie będzie 23 z kolei.

23. Komiksofon we Wrocławiu
25 listopada 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz