• 2016-11-24

U Studni w Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza 7 grudnia na kolejny koncert czołowych reprezentantów nurtu Krainy Łagodności. U Studni to formacja wywodząca się z nurtu poezji śpiewanej, którą tworzą byli muzycy kultowego Starego Dobrego Małżeństwa. Grupa powstała w 2012 roku. Autorami wierszy śpiewanych przez zespół jest Adam Ziemianin i Dariusz Czarny.

U Studni (źródło: materiały prasowe organizatora)

U Studni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Współtworząc przez wiele lat (1984–2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: Bohema (Darek Czarny), Wyspa i Do Góry Dnem (Ola Kiełb) czy Hoodoo Band (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu U Studni. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskują sobie coraz szersze kręgi fanów – w różnym wieku.

W lutym 2013 roku, zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany U Studni. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów najważniejsze walory przekazu i stylu zespołu U Studni.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

U Studni
7 grudnia 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR