• 2016-11-24

U Studni w Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza 7 grudnia na kolejny koncert czołowych reprezentantów nurtu Krainy Łagodności. U Studni to formacja wywodząca się z nurtu poezji śpiewanej, którą tworzą byli muzycy kultowego Starego Dobrego Małżeństwa. Grupa powstała w 2012 roku. Autorami wierszy śpiewanych przez zespół jest Adam Ziemianin i Dariusz Czarny.

U Studni (źródło: materiały prasowe organizatora)

U Studni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Współtworząc przez wiele lat (1984–2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: Bohema (Darek Czarny), Wyspa i Do Góry Dnem (Ola Kiełb) czy Hoodoo Band (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu U Studni. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskują sobie coraz szersze kręgi fanów – w różnym wieku.

W lutym 2013 roku, zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany U Studni. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów najważniejsze walory przekazu i stylu zespołu U Studni.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

U Studni
7 grudnia 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz