• 2016-11-24

Bye Bye Butterfly

Już we wtorek, 29 listopada w warszawskim PROMie Kultury będzie można wysłuchać koncertu Oli Bilińskiej i Daniela Pigońskiego Bye Bye Butterfly.

„Bye Bye Butterfly” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bye Bye Butterfly” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ola Bilińska – zjawiskowa wokalistka, multiinstrumentalistka potrafiąca doskonale zauroczyć swoją muzyką kompozytorka.

O jej dwóch ostatnio nagranych w języku jidysz kapitalnych płytach: Berjozkele i Libelid śmiało można powiedzieć, że stały się autentycznymi wydarzeniami na polskim rynku muzycznym. Ola jest renesansowo wręcz różnorodna w swojej muzycznej aktywności: twory autorskie projekty, współpracuje z kultową formacją Mitch & Mitch, jest liderką mistyczno-folkowego zespołu Babadag, współpracuje z Andrzejem Smolikiem, Mikołajem Trzaską, Maciem Morettim, Danielem Pigońskim.

Daniel Pigoński – znakomity instrumentalista i ceniony kompozytor doskonałej muzyki filmowej i teatralnej. Daniel jest bez reszty zakochany w oldskulowych, soczystych brzmieniach analogowych syntezatorów i starych perkusyjnych automatów.

Ich wspólny projekt Bye Bye Butterfly sprawia wrażenie cudownie odnalezionej magicznej opowieści, jakby właśnie dopisanego dalszego ciągu Alicji w krainie czarów, wypełnionego zapadającymi w pamięć eterycznymi melodiami. Są tu echa i bel canto i psychodelii, Paryż lat 20-tych miesza się z Berlinem końca ubiegłego wieku. Teksty piosenek, autorstwa Oli, inspirowane Boska Komedią to przewrotne refleksje nad metafizyką, nieuchronnością przeznaczenia, życiem i mijającym czasem. Razem z muzyką tworzą przestrzeń z pogranicza światów i epok, oszczędną i ekspresyjną zarazem – trudną do sklasyfikowania, ale zdecydowanie niezwykłej urody.

Ola Bilińska, Daniel Pigoński | Bye Bye Butterfly
29 listopada 2016 roku, godz. 19.00
PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie

Dodaj komentarz