• 2016-11-24

Breaking Habits

Trio Meller / Gołyźniak / Duda opublikowało nowy album zatytułowany Breaking Habits. Płyta ukazała się 18 listopada nakładem krakowskiego Rockserwisu.

Meller / Gołyźniak / Duda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Meller / Gołyźniak / Duda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Breaking Habits to bardzo tradycyjny album – zarejestrowany przez muzyków grających jednocześnie w tym samym pomieszczeniu, brzmiący bardzo organicznie i bez zbędnej w tym przypadku nowoczesności. Trwa tyle, ile bogowie czarnych płyt przykazali. W trakcie tych niespełna trzech kwadransów możemy dać się ponieść mocnemu rytmowi rozkręcającego się z każdą minutą Birds of Prey, wczuć się w oszczędny, nieco leniwy klimat promującego album utworu Feet on the Desk, odlecieć przy hipnotycznym utworze tytułowym (jednym z dwóch instrumentalnych nagrań na płycie), pokiwać się przy funkującym Tattoo czy całkowicie stracić głowę przy psychodelicznych odjazdach w najdłuższym na płycie Floating Over. Czasami pomysłowo, innym razem zaskakująco… „piosenkowo” – ale zawsze ciekawie.

Breaking Habits to płyta nagrana w klasycznym trzyosobowym składzie, na której każdy z muzyków – zgodnie z tytułem – zrywa ze swoimi nawykami i prezentuje całkowicie nowe oblicze. To album różnorodny, zrealizowany „po staremu”, lecz przede wszystkim odważny, wszak szufladkowanie artystów jest rzeczą ludzką, a droga ewakuacyjna z tych szufladek nie zawsze jest dobrze oznaczona.

Meller / Gołyźniak / Duda | Breaking Habits  
18 listopada 2016 roku
Rockserwis

Dodaj komentarz