Nadchodzi kobieca rewolucja

Od 24 do 27 listopada w Krakowie będzie się odbywałą 8. edycja festiwalu Kobieca Transsmisja. O Kobiecej Transsmisji można napisać wiele – znakomite artystki, niepokorna sztuka, kobiece granie, ale chyba najtrafniej ujęła to Sylwia Chutnik: „To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości”.

Vittuma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vittuma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety, przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać koncertów znakomitych artystek, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

Ogromna pasja organizatorów, czyli: Ewy Langer, Pauliny Bisztygi i Leszka Gnoińskiego, a także coraz większa popularność festiwalu wśród słuchaczy i wykonawczyń, sprawiły, że z niezależnego koncertu punkowego, od którego wszystko się zaczęło, Kobieca Transsmisja stała się rozpoznawalnym i docenianym festiwalem muzycznym. W ciągu kilku lat udało się zaprosić artystki niezwykłe, między innymi: Rykardę Parasol, Candice Gordon, Oczi Cziorne, Ballady i Romanse, Pochwalone, Mass Kotki, Translolę, Alinę Orlovą, Repetitor, Decibelles i wiele innych.

W tym roku Transsmisja skupia się na polskich artystkach. Będą powroty legend po latach, rockowe, folkowe i elektroniczne debiutantki, a także rapowe objawienia sieci. Jak co roku, Transsmisja nagłaśnia obrzeża, omijając główny nurt. EL Banda, Pochwalone, Guova, Niskie ciśnienie, Vittuma, Wilcze Jagody, Rosa Vertov to mieszanka różnych gatunków i gwarancja wysokiej jakości. Festiwal Kobieca Transsmisja to również oryginalne warsztaty. W trakcie tegorocznej edycji, włoska producentka Anna Trivella wprowadzi uczestniczki w świat domowego składania dźwięków, a Joanna Słowińska nauczy białego śpiewu.

Szczegółowy program na stronie festiwalu.

„8. Kobieca Transsmisja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„8. Kobieca Transsmisja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Kobieca Transsmisja
Od 24 do 27 listopada 2016 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR