Nadchodzi kobieca rewolucja

Od 24 do 27 listopada w Krakowie będzie się odbywałą 8. edycja festiwalu Kobieca Transsmisja. O Kobiecej Transsmisji można napisać wiele – znakomite artystki, niepokorna sztuka, kobiece granie, ale chyba najtrafniej ujęła to Sylwia Chutnik: „To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości”.

Vittuma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vittuma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety, przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać koncertów znakomitych artystek, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

Ogromna pasja organizatorów, czyli: Ewy Langer, Pauliny Bisztygi i Leszka Gnoińskiego, a także coraz większa popularność festiwalu wśród słuchaczy i wykonawczyń, sprawiły, że z niezależnego koncertu punkowego, od którego wszystko się zaczęło, Kobieca Transsmisja stała się rozpoznawalnym i docenianym festiwalem muzycznym. W ciągu kilku lat udało się zaprosić artystki niezwykłe, między innymi: Rykardę Parasol, Candice Gordon, Oczi Cziorne, Ballady i Romanse, Pochwalone, Mass Kotki, Translolę, Alinę Orlovą, Repetitor, Decibelles i wiele innych.

W tym roku Transsmisja skupia się na polskich artystkach. Będą powroty legend po latach, rockowe, folkowe i elektroniczne debiutantki, a także rapowe objawienia sieci. Jak co roku, Transsmisja nagłaśnia obrzeża, omijając główny nurt. EL Banda, Pochwalone, Guova, Niskie ciśnienie, Vittuma, Wilcze Jagody, Rosa Vertov to mieszanka różnych gatunków i gwarancja wysokiej jakości. Festiwal Kobieca Transsmisja to również oryginalne warsztaty. W trakcie tegorocznej edycji, włoska producentka Anna Trivella wprowadzi uczestniczki w świat domowego składania dźwięków, a Joanna Słowińska nauczy białego śpiewu.

Szczegółowy program na stronie festiwalu.

„8. Kobieca Transsmisja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„8. Kobieca Transsmisja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Kobieca Transsmisja
Od 24 do 27 listopada 2016 roku
Kraków

Dodaj komentarz