• 2016-11-23

Festiwal Dramatu we Wrocławiu

Na początku grudnia Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na Festiwal Dramatu, przegląd najciekawszych realizacji nowych polskich sztuk – spektakli i czytań performatywnych.

„Festiwal Dramatu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Festiwal Dramatu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Świetni autorzy, znakomite teatry – m.in. Stary z Krakowa ze spektaklem w Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego nie-boska komedia. Wszystko powiem Bogu!, Nowy z Warszawy z Apokalipsą Tomasza Śpiewaka w reżyserii Michała Borczucha. Teatr Polski z Bydgoszczy pokaże Wojny, których nie przeżyłam zrealizowane przez Weronikę Szczawińską wg tekstu napisanego wspólnie z Agnieszką Jakimiak. Z Dzikiej Strony Wisły przyjedzie Żołnierz polski duetu Walczak/Łubieński – twórców teatru polityczno-literackiego Pożar w Burdelu.

Festiwal otworzy Między nami dobrze jest Doroty Masłowskiej w reżyserii Radu Afrima – rumuńska prapremiera z Teatru Narodowego w Bukareszcie. W repertuarze festiwalu znalazły się także teksty nagrodzone w pierwszej edycji konkursu dramaturgicznego, zorganizowanego przez WTW wspólnie z miastem Wrocław: Garnitur Prezydenta, Łzawe zjawy roku pamiętnego oraz Silesia, Silentia. Po prapremierach i czytaniach dramatów wyłonionych w pierwszej edycji konkursu dramaturgicznego, po minifestiwalu utworów Kajzara, Karpowicza i Różewicza w ramach Dni Patronów – w projekcie Wrocławskiego Teatru Współczesnego Strefy Kontaktu 2016 przyszedł czas na Festiwal Dramatu. Wszystkie te przedsięwzięcia znalazły się w programie Europejskiej Stolicy Kultury.

Festiwal Dramatu
Od 1 do 6 grudnia 2016 roku
Wrocławski Teatr Współczesny

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR