• 2016-11-23

Cracovia Danza: balet w mieście

Balet Cracovia Danza zatańczy 24 listopada dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Tancerze zaprezentują fragmenty swojego najnowszego spektaklu Śpiąca Królewna, który premierę będzie miał dopiero 4 grudnia w Filharmonii Krakowskiej. Zespół ma nadzieję, że ten przedpremierowy bajkowy pokaz, sprawi radość maluchom i choć przez chwilę pozwoli im zapomnieć o trudnej codzienności.

„Śpiąca królewna”, Cracovia Danza, fot. Ilja van de Pavert (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Śpiąca królewna”, Cracovia Danza, fot. Ilja van de Pavert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Występ Cracovia Danza w szpitalu w Prokocimiu, będzie kolejnym odcinkiem prezentowanych przez cały 2016 rok happeningów ujętych w cyklu Cracovia Danza: balet w mieście. Ale odcinkiem szczególnym, dłuższym, tak aby dzieci otrzymały prawie pełną opowieść o królewnie, która zwyciężyła klątwę złej wróżki. Do tej pory Balet prezentował happeningi w różnych miejscach miasta np. na lotnisku, dworcu PKP, Kleparzu czy w bibliotece za każdym razem zaskakując, a także bawiąc się z publicznością w social media, co można było ująć krótkim hasłem: Złap Cracovia Danza. Zabawa polegała na zrobieniu zdjęcia i umieszczeniu go w sieci, co wiązało się  z nagrodami dla uczestników zabawy.

I tym razem Balet planuje osiągnąć efekt zaskoczenia. Dlatego pokazy odbędą się w różnych miejscach na terenie szpitala, na różnych oddziałach. A na małe niespodzianki mogą liczyć nie tylko ci pacjenci, którzy Złapią Cracovia Danza i wgrają zdjęcie na baletowy profil na Facebooku.

Cracovia Danza: balet w mieście
24 listopada 2016 roku, godz. 10.00
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu

Dodaj komentarz