Już dziś startuje Etiuda&Anima!

Krakowska Etiuda&Anima to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Europie. Energia, emocje, żywiołowość, świeżość – sześć dni festiwalu rozbłyśnie eksplozją talentów z całego świata.

„Louise w zimie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Louise w zimie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal zacznie się z przytupem. Wieczór inauguracyjny festiwalu uświetnią pokaz filmu Louise w zimie oraz koncert BOVSKA.

Najnowszy film Jeana-Françoisa Laguioniego Louise w zimie (Louise en hiver, 2016), którego premierowa projekcja otwiera nasz festiwal, wygrał w tym roku w rywalizacji na najlepszy pełnometrażowy film animowany na prestiżowym festiwalu w Ottawie. Jego bohaterką jest Louise, kobieta przebywająca w małym nadmorskim miasteczku. Ostatniego dnia lata orientuje się, że pociąg odjechał bez niej. Zostaje sama na opustoszałych ulicach miasteczka. Pogoda szybko się pogarsza, nadchodzą sezonowe przypływy. Przetrwanie burzy w ciągu tych kilku pierwszych nocy jest bardzo trudne. Jednak niedługo później wraca dobra pogoda i przynosi Louise wyjątkowe babie lato. Louise traktuje swoją samotność jak wyzwanie. Buduje sobie chatkę na wybrzeżu, w wieku 75 lat odkrywa życie jak z opowieści o Robinsonie Crusoe i zdaje sobie sprawę, że jest bardziej wytrzymała i pomysłowa, niż kiedykolwiek sobie to wyobrażała.

Spot Tętnimy kinem z Agnieszką Dygant, Tomaszem Schuchardtem i Jarosławem Boberkiem:

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
Od 22 do 27 listopada 2016 roku
Kraków

Dodaj komentarz