Blob your mind!

24 listopada w Poznaniu otworzy się trzecia już z kolei galeria sztuki działającej w ramach programu Miejskie Galerie UAP.

Hugon Kowalski, „Blob your mind!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hugon Kowalski, „Blob your mind!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galerię Curators’Lab nieprzypadkowo zainauguruje wystawa niekonwencjonalnej instalacji architektonicznej Hugona Kowalskiego, który jest pierwszym w historii Polakiem zaproszonym do udziału w wystawie głównej tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji. Rozgłos artyście przynoszą projekty, które są konkretną i rozsądną, ale zawsze nowatorską odpowiedzią na problemy współczesności np. Wieża wodna w Sudanie czy Porozmawiajmy o śmieciach (projekt rozwiązujący istnienie slumsów w Bombaju). Projekty Kowalskiego otwierają nowe horyzonty dla projektowania miast i budynków i zawsze wiążą się z palącymi problemami społecznymi.

Realizacja wykonana specjalnie na otwarcie Galerii Curators’Lab to sugestywna wizja redefiniująca przestrzeń wystawienniczą, przeobrażając ją w zielony, żyjący organizm.

Wśród zaproszonych do projektu gości jest Alejandro Aravena, który o architekturze myśli podobnie jak Kowalski. Aravena został w tym roku nagrodzony najważniejszą nagrodą architektoniczną na świecie – Nagrodą Prizkera i jest kuratorem tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji.

„Miejskie Galerie UAP” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miejskie Galerie UAP” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hugon Kowalski, Blob your mind!
Kurator: Marcin Szczelina
Wernisaż i otwarcie galerii Curator’sLab: 24 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa od 24 listopada do 20 grudnia 2016 roku
Galeria Curator’sLab w Poznaniu

Dodaj komentarz