• 2016-11-19

Ostatnia wieczerza

20 listopada w Teatrze Dnia Ósmego odbędzie się premiera spektaklu Ostatnia wieczerza Latającego Cyrku Idei, w reżyserii Piotra Wyszomirskiego.

„Ostatnia wieczerza” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ostatnia wieczerza” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spojrzenie na współczesną cywilizację pozbawione hipokryzji, oparte na faktach, wzmocnione przez nieoczywiste połączenia i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Spektakl kontestujący stereotypowe wyobrażenia na temat przedstawienia teatralnego, roli widza i relacji między aktywizmem a sztuką. Ostatnia wieczerza to zachęta do dyskusji i działania, tęsknota za wspólnotą, poszukiwanie kodu porozumienia.

To także impuls społeczny, aktywizujący szeroko rozumiane środowisko offowe. Na tę okoliczność została powołana do życia formacja Latający Cyrk Idei, do której zapraszani są aktorzy i tancerze niepublicznych teatrów, performerzy i aktywiści.

Przyglądamy się i oceniamy nowy porządek świata, rozciągniętego między kulturą przyjemności i nabywczą zachłannością eliminującą jakikolwiek poziom społecznego niezadowolenia i wspólnoty. Bunt przestał być akcją a stał się wyłącznie polem do dyskusji. Zamienniki buntu dostępne są w sklepach. Namaszcza się sytość kosztem głodnych i ucieka od wielkich idei na rzecz wygodnego relatywizmu.

Projekt Fundacji Pomysłodalnia Ostatnia wieczerza zdobył uznanie jury Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu i zakwalifikował się do grona zwycięzców Konkursu Off: Premiery/Prezentacje 2016.

Piotr Wyszomirski | Ostatnia wieczerza
20 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu

Dodaj komentarz