• 2016-11-19

Emmanuel Séjourné w Polskiej Filharmonii Kameralnej

Do Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zawita wyjątkowy artysta. Gościem specjalnym koncertu Ogniste rytmy będzie francuski kompozytor Emmanuel Séjourné. 19 listopada będzie można usłyszeć go w roli jednego z solistów, wykonującego na wibrafonie utwory własnego autorstwa.

Emmanuel Séjourné (źródło: materiały prasowe organizatora)

Emmanuel Séjourné (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to wydarzenie bezprecedensowe, a kompozycje składające się na program sobotniego koncertu stanowić będą nie lada gratkę dla miłośników muzyki klasycznej, ukazywanej w nieco innym wymiarze. Swoją polską premierę będą miały aż dwa utwory Francuza – Koncert podwójny na wibrafon i marimbę oraz tango Gotan na marimbę, wibrafon i smyczki. Z kolei swoją światową premierę będą miały Dialogi na 2 perkusistów i orkiestrę smyczkową Piotra A. Komorowskiego.

Poza Emmanuelem Séjourné na scenie będzie można zobaczyć  także Piotra Sutta i Gdańską Grupę Perkusyjną Jeunesses Musicales w składzie: Szymon Brillowski, Piotr Jóźwiak, Szczepan Kobiela i Bartłomiej Sutt. Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi znany już sopockiej publiczności maestro Rodrigo Tomillo – absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej we Frankfurcie, regularnie goszczący w wielu orkiestrach w kraju i za granicą.

Na nadchodzące Ogniste rytmy warto wybrać się także, aby poznać fascynujące możliwości marimby oraz wibrafonu, które w towarzystwie sopockich kameralistów zdecydowanie będą grały tego dnia pierwsze skrzypce. Instrumenty te należą do grupy idiofonów, a dzięki swoim ogromnym możliwościom barwowym często występują w roli instrumentów solowych, pozwalając wykonawcom na popisy na najwyższym, muzycznym poziomie.

Emmanuel Séjourné
19 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Dodaj komentarz