Znamy laureatów konkursu im. Marii Dokowicz w Poznaniu

Otwarcie wystawy oraz ogłoszenie wyników 36. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz miały miejsce 15 listopada w Pawilonie 6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Marii Dokowicz odbędzie się po raz 36. i jest realizacją testamentu Marii Dokowicz, która ukończyła naszą uczelnię w 1932 roku.

„36. Konkurs im. Marii Dokowicz” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„36. Konkurs im. Marii Dokowicz” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spośród 35 nominowanych główną nagrodę w kategorii dyplom artystyczny zdobył Mateusz Piestrak, w kategorii dyplom projektowy Anna Pilawska, w kategorii dyplom teoretyczny Dawid Marszewski.

Tegoroczna odsłona Konkursu jest wyjątkowe z kilku względów. Po raz pierwszy odbywa się w ramach tematu, jakim jest w tej edycji „Instytucja sztuki”, po drugie, w nawiązaniu do idei przewodniej zorganizowano wystawę kuratorską z udziałem kilku poprzednich laureatów Konkursu, co podkreśliło rangę artystyczną całego projektu (udział m. in Doroty Koziary czy Mirka Kaczmarka) i po trzecie – główna wystawa konkursowa będzie miała miejsce nie jak wcześniej w Galerii Miejskiej Arsenał, ale udało się na ten cel pozyskać ogromną halę znajdującą się na terenie MTP w ścisłym centrum Poznania. W przygotowanie Konkursu zaangażowane są znaczne środki osobowe oraz materialne. Na terenie wystawy zorganizowany jest również punkt informacyjny prezentujący zapoczątkowany 10 października tego roku projekt Miejskich Galerii UAP. Wystawie towarzyszy katalog wydany w języku polskim oraz angielskim, który będzie rozwijany w kierunku ważnego instrumentu promocyjnego UAP oraz miasta. Wydarzenie to bez wątpienia ma szansę stać się jednym z najważniejszych a na pewno najciekawszych wydarzeń wystawienniczych w Poznaniu w tym roku.

Główna wystawa 36. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz
Od 15 do 25 listopada 2016 roku
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodaj komentarz