Janinizm

Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Batko Janinizm – tam, gdzie muzyka ma swoje kolory odbędzie się 18 listopada. Otwarcie wystawy uświetni koncert w wykonaniu Włodzimierza Pigła (wiolonczela) i Marii Ewy Sołtys (fortepian).

Janina Batko, „Janinizm” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janina Batko, „Janinizm” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka, która jest flecistką i malarką mówi o sobie: Malarstwo, to zaspokojenie mojej głębokiej, osobistej potrzeby przekazania zbieranych inspiracji życiowych, emocji, zatrzymanych chwil. Moje obrazy to kontynuacja mojego życia muzycznego,przejście z roli „odtwórcy” do roli „twórcy”, gdyż traktuję je jako moje kompozycje. Prezentując moją twórczość na wernisażach, czuję się podobnie jak podczas własnego recitalu, a jeśli to co robię podoba się odbiorcom, jeśli choć trochę czują tak jak ja, to daje mi wielką satysfakcję i poczucie spełnienia.

Kolor, forma i fantazja dominują w twórczości warszawskiej artystki. Komponując swoje malarskie prace wykorzystuje technikę olejną. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w wielu krajach, a prace jej znajdują się u odbiorców na całym świecie.

Janiny Batko | Janinizm – tam gdzie muzyka ma swoje kolory 
Wernisaż: 18 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR