• 2016-11-18

Opowieści z niepamięci

Prasłowiańska demonologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy Opowieści z niepamięci postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Premiera odbędzie się 23 listopada.

Duda Paiva, „Opowieści z niepamięci” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Duda Paiva, „Opowieści z niepamięci” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

Duda Paiva to aktor, tancerz, lalkarz, choreograf, reżyser, założyciel, menager i dyrektor artystyczny holenderskiej grupy DudaPaiva Company. Brazylijczyk od 1996 roku mieszkający w Holandii. Znany na całym świecie jako „tańczący z lalkami”, które wykonuje sam ze specjalnej, elastycznej gąbki. Jego widowiska powstają na styku teatru lalek, teatru tańca, sztuk wizualnych i performatywnych, a elementem najbardziej w nich eksponowanym jest właśnie postać lalkarza związanego z lalką tak ściśle, że często nie sposób wskazać miejsca, w którym kończy się człowiek, a zaczyna forma.

Duda Paiva | Opowieści z niepamięci
23 listopada 2016 roku
Teatr Animacji Poznań

Dodaj komentarz