• 2016-11-18

Czarne Jezioro

18 listopada podczas wernisażu wystawy Przenikanie odbędzie się koncert Czarne Jezioro, podczas którego wystąpi Czarny Latawiec i John Lake, Cybulski i Lord Wader. Po raz pierwszy zagrają razem. Będzie to widowisko na lodzie.

John Lake, fot. Agnieszka Lisowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Lake, fot. Agnieszka Lisowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarny Latawiec / Daniel Brożek: aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej. Kurator Canti Illuminati Festival, Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival, Galerii G23. Teksty krytyczne publikował w magazynach „Glissando”, „Notes na 6 tygodni”, „Ruch Muzyczny”, „Rita Baum”, „ArtPapier” i blogu Canti Illuminati. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji i teatralnych ścieżek dźwiękowych. Jako producent i artysta dźwiękowy pod pseudonimem Czarny Latawiec ma w dorobku 4 albumy muzyczne dla oficyn Mik.Musik. i BDTA, instalacje dźwiękowe prezentowane podczas festiwali T-Mobile Nowe Horyzonty i OUT OF STH, ścieżkę dźwiękową do przedstawienia performatywnego Muzyka z Auschwitz Agnieszki Kłos (Teatr Polski).

John Lake: to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy z Wojtkiem Kucharczykiem jako ½ duetu Iron Noir.

Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA cztery wydawnictwa, Sun Worshipers EP, kasetę King in Yellow, bardzo dobrze ocenianą płytę Carcosa, oraz ostatnią Strange Gods wydaną wspólnie przez Mik Musik i Fundację Strefa Szarej. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach.

Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, krakowskim Unsound Festival, Sonic Phenomena w Lublinie czy w Kijowie podczas festiwalu Art Meetings.

Czarny Latawiec i John Lake | Czarne Jezioro
18 listopada 2016 roku
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR