• 2016-11-18

Czarne Jezioro

18 listopada podczas wernisażu wystawy Przenikanie odbędzie się koncert Czarne Jezioro, podczas którego wystąpi Czarny Latawiec i John Lake, Cybulski i Lord Wader. Po raz pierwszy zagrają razem. Będzie to widowisko na lodzie.

John Lake, fot. Agnieszka Lisowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Lake, fot. Agnieszka Lisowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarny Latawiec / Daniel Brożek: aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej. Kurator Canti Illuminati Festival, Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival, Galerii G23. Teksty krytyczne publikował w magazynach „Glissando”, „Notes na 6 tygodni”, „Ruch Muzyczny”, „Rita Baum”, „ArtPapier” i blogu Canti Illuminati. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji i teatralnych ścieżek dźwiękowych. Jako producent i artysta dźwiękowy pod pseudonimem Czarny Latawiec ma w dorobku 4 albumy muzyczne dla oficyn Mik.Musik. i BDTA, instalacje dźwiękowe prezentowane podczas festiwali T-Mobile Nowe Horyzonty i OUT OF STH, ścieżkę dźwiękową do przedstawienia performatywnego Muzyka z Auschwitz Agnieszki Kłos (Teatr Polski).

John Lake: to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy z Wojtkiem Kucharczykiem jako ½ duetu Iron Noir.

Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA cztery wydawnictwa, Sun Worshipers EP, kasetę King in Yellow, bardzo dobrze ocenianą płytę Carcosa, oraz ostatnią Strange Gods wydaną wspólnie przez Mik Musik i Fundację Strefa Szarej. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach.

Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, krakowskim Unsound Festival, Sonic Phenomena w Lublinie czy w Kijowie podczas festiwalu Art Meetings.

Czarny Latawiec i John Lake | Czarne Jezioro
18 listopada 2016 roku
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz