• 2016-11-18

Horses 75

18 listopada odbędzie się premiera projektu Horses 75 Aleksandry Maj. Przedstawienie powstało w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych.

„Horses 75”, fot. Emilia Rogalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Horses 75”, fot. Emilia Rogalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Maj to aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotowuje spektakl inspirowany życiem i twórczością Patti Smith – amerykańskiej poetki, autorki piosenek i wokalistki.

Przed nami zenit przedpremierowej gorączki. Ale wprowadziliśmy się już na naszą scenę, zamontowaliśmy scenografię, ustawiliśmy muzycznie co trzeba i zrobiliśmy tzw. pierwszy przelot z wszystkimi elementami, więc w końcu nieco ochłonęłam. Obecnie jestem w stanie permanentnej tremy na samą myśl o premierze, a że myślę niemalże tylko o tym, wiec chodzę jak we mgle. Wszystko jest tak, jak być powinno, i tak jak to się zwykle odbywa. Poza jednym faktem: odpowiedzialność za całokształt jest duża i spada na mój garb. Wszystkie stresy rekompensuje jednak sama radość tworzenia i możliwość podzielenia się tym z widownią, której nie może zabraknąć na tym wydarzeniu. W związku z tym bardzo gorąco zapraszam wszystkich na to spotkanie. Bez was nie zaiskrzy. Przy okazji już teraz chcę podziękować za pomoc w realizacji mojego projektu Prezydentowi Miasta Białegostoku oraz wszystkim życzliwym w Teatrze Dramatycznym – mówi Aleksandra Maj.

Bohaterką sztuki jest młoda kobieta, która właśnie Patti Smith wybrała sobie za duchową przewodniczkę po artystycznym wszechświecie. Autorką scenariusza jest Alina Moś-Kerger, która odpowiada także za reżyserię.

Scenografię do spektaklu stworzył Michał Wyszkowski. Za ruch sceniczny odpowiada Katarzyna Kostrzewa. Aktorce na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jan Wyszkowski (gitara, saksofon), Mariusz Bek (gitara basowa) oraz Sergiusz Pruszyński (perkusja).

Aleksandra Maj | Horses 75
Premiera: 18 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz