• 2016-11-16

Miejsca przedmioty kształty drzwi

Marek Dyjak przedstawił swój najnowszy singiel i teledysk Miejsca przedmioty kształty drzwi, który zapowiada nowy album artysty Pierwszy śnieg. Premiera albumu odbędzie się w styczniu 2017 roku.

Marek Dyjak, „Miejsca przedmioty kształty drzwi” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marek Dyjak, „Miejsca przedmioty kształty drzwi” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Miejsca przedmioty kształty drzwi to zapowiedź powrotu Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej, molowej tonacji.

Autorem i kompozytorem utworu jest Robert Kasprzycki. Połączenie jego poezji i muzyki z charakterystyczną chrypą i charyzmą Dyjaka, dało wyjątkowy efekt. Motyw przewodni piosenki to rozpoznawalny u Dyjaka akordeon i trąbka, grające marszową melodię, przypominającą Złotą Rybę z płyty Moje Fado. Mocny tekst – próba rozliczenia z przeszłością, w wykonaniu Dyjaka, wydaje się być jego prawdziwą historią. Historią mężczyzny po przejściach.

Teledysk do piosenki został nagrany na norweskich fiordach. Główną rolę gra w nim Eryk Lubos, a towarzyszy mu Sławomir Sulej. To męski obraz o wędrówce, cierpieniu i chęci zerwania z przeszłością. Jest prostym odniesieniem do tekstu piosenki, ale przedstawiony w mistrzowski sposób. Autorem zdjęć jest Maciej Grubiak, a reżyserem Sebastian Juszczyk.

Marek Dyjak | Miejsca przedmioty kształty drzwi
Premiera: 15 listopada 2016 roku
Kayax Music

Dodaj komentarz