Transformacja błędów w prawdę

Galeria Wozownia w Toruniu od 25 listopada zaprasza na wystawę Katarzyny Kujawskiej-Murphy pt. Transformacja błędów w prawdę.

Katarzyna Kujawska-Murphy, „Transformacja błędów w prawdę” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Kujawska-Murphy, „Transformacja błędów w prawdę” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa pyta o znaczenie regresji, nieobecności i nieosiągalnego pragnienia. Produkt społecznego porządku i reżimu reprezentacji powodują ślady określające napięcia między wewnętrznym bezruchem oraz czasem. Mamy do czynienia z tymczasową przestrzenną ambiwalencją. Pojawia się specyficzny podział: „Obraz – Wyobrażenie – Oszustwo” albo „Autonomia – Podwójność – Podobieństwo”.

Katarzyna Kujawska-Murphy – studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1991–1997) oraz w Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie (1995–1996). Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Była kuratorem wielu międzynarodowych wystaw w Polsce i Japonii. Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Sztuki (Ogólnopolski Przegląd Malarstwa, Promocje ‘97, Legnica). W 2011 roku została wyróżniona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Uczestniczyła w wielu sympozjach międzynarodowych, m.in. w Columbia University i w School of Visual Arts w Nowym Yorku, Kyoto University w Japonii. Swoje prace artystyczne z zakresu rysunku, malarstwa, instalacji, wideo prezentowała na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce, Japonii, Anglii, Korei, Włoszech, Niemczech, USA. Mieszka i pracuje w Londynie oraz w Poznaniu.

Katarzyna Kujawska-Murphy, Transformacja błędów w prawdę
Od 25 listopada 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku
Galeria Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz