• 2016-11-16

Nadzwyczajny koncert chóralny

17 listopada  w Filharmonii Narodowej odbędzie się nadzwyczajny koncert chóralny, podczas którego wystąpi Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej pod przewodnictwem Henryka Wojnarowskiego.

Henryk Wojnarowski, fot. DG Art Projects (źródło: materiały prasowe organizatora)

Henryk Wojnarowski, fot. DG Art Projects (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chór Filharmonii Narodowej dzięki trwającej 38 lat pracy Henryka Wojnarowskiego stał się jednym z najlepszych zespołów chóralnych na świecie, znanym z licznych koncertów i nagrań. Profesor Wojnarowski wielokrotnie przygotowywał swój zespół do prawykonań muzyki najnowszej. Nagrania z udziałem Chóru sześciokrotnie nominowane były do nagrody Grammy, nieodmiennie były również chwalone przez krytykę za wysoki poziom.

Program nadzwyczajnego koncertu chóralnego obejmować będzie zróżnicowane stylistycznie dzieła od renesansu do współczesności. Zabrzmi m.in. sześciogłowowe Magnificat Claudio Monteverdiego i polichóralne Ave Maria Pawła Łukaszewskiego, jednego z najbardziej znanych i cenionych obecnie twórców muzyki sakralnej. Punktem kulminacyjnym będzie jednak wykonanie Messa di Gloria Giacomo Pucciniego. O ile kompozycja ta pozostaje w cieniu oper tego kompozytora, o tyle sama w sobie również warta jest uwagi. Wielbiciele twórczości Pucciniego bez wątpienia rozpoznają w tym dziele znane im dotychczas tematy, kompozytor bowiem chętnie wykorzystywał fragmenty wcześniejszych kompozycji kiedy pisał swoje opery.

Henryk Wojnarowski i Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej
17 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Dodaj komentarz