• 2016-11-16

Anioł w Bramie

W jeden z grudniowych wieczorów w Bramie Grodzkiej będzie można się wsłuchać w magiczną sztukę Grażyny Lutosławskiej Anioł za lodówką. Uczestnikom spotkania towarzyszyć będzie autorka, która jest równocześnie reżyserką słuchowiska, oraz jego realizator Jarosław Gołofit, a także widok lubelskiego Starego Miasta.

Grażyna Lutosławska, „Anioł za lodówką” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Grażyna Lutosławska, „Anioł za lodówką” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Po prezentacji słuchowiska odbędzie się spotkanie z Grażyną Lutosławską i Jarosławem Gołofitem. Chętni będą mogli także wziąć udział w spacerze po Ośrodku, w trakcie którego Joanna Zętar opowie o szklanych negatywach z kamienicy Rynek 4, które stanowiły pośrednią inspirację do powstania słuchowiska.

Jak napisała na Facebooku Grażyna Lutosławska: Fotografa w Ogrodzie Saskim pokazała mi Joanna [Zętar – przyp. red.]. Bez niego nie byłoby finału opowieści. Ja często wracam do dziewczynki w bucikach ze zdartymi noskami. Bez niej opowieści nie byłoby w ogóle.

Anioł za lodówką to słuchowisko Grażyny Lutosławskiej powstałe na bazie scenariusza tej samej autorki do sztuki, wystawianej w Teatrze Andersena w Lublinie. Pośrednią inspirację dla słuchowiska i sztuki stanowiła kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4, którą opiekuje się Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN.

Grażyna Lutosławska | Anioł za lodówką
10 grudnia 2016 roku, godz. 18.00
Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie

Dodaj komentarz