O_KAZ. Warsztaty z Dominiką Słowik

20 listopada w ramach projektu O_KAZ odbędą się warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzi Dominika Słowik, młoda pisarka z dużym doświadczeniem i pisarską wiedzą. To pierwszy z cyklu warsztatów, podczas których uczestnicy będą próbowali portretować Kazimierz – najsłynniejszą krakowską dzielnicę.

Dominika Słowik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dominika Słowik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jej opowiadanie w projekcie to zaskakująca opowieść, w której w znanych nam miejscach dzieją się rzeczy co najmniej dziwne. Pisarka rozłoży swoje opowiadanie na cztery składniki i pokaże, „jak się to robi”, żeby uczestnicy również mogli napisać własne teksty o krakowskim Kazimierzu. Co nie oznacza, że umiejętności zdobytych podczas warsztatów nie będzie można wykorzystać gdzie indziej – to bardzo praktyczne wskazówki i umiejętności, które przydadzą się każdemu adeptowi pisarstwa w bardzo różnych gatunkach.

Warsztat potrwa cztery godziny, a pisarka wprowadzi uczestników w cztery tematy zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, bo całą wiedzę od razu będą wykorzystywać w pisanych podczas warsztatu fragmentach.

Żeby wziąć udział w warsztacie, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia pisarskiego – zajęcia są przeznaczone dla wszystkich. Na warsztat obowiązkują zapisy (link znajduje się na stronie Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO).

Dominika Słowik | O_KAZ Literatura o Kazimierzu – warsztaty
20 listopada 2016 roku, godz. 12.00
Kraków Miasto Literatury UNESCO

Dodaj komentarz