• 2016-11-15

Od serca do serca

W środę 16 listopada gościnnie w Austriackim Forum Kultury odbędzie się recital Moniki Chrząstowskiej, aktorki Teatru Żydowskiego, pt. Od serca do serca. Tego wieczoru będzie można usłyszeć utwory z repertuaru Wiery Gran. Koncert wzbogacony będzie narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran. Akompaniować na akordeonie będzie Paweł Leszczyński.

Monika Chrząstowska i Paweł Leszczyński, „Od serca do serca” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Chrząstowska i Paweł Leszczyński, „Od serca do serca” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piosenki z repertuaru gwiazdy przedwojennego kabaretu, Wiery Gran, w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej to prawdziwa perełka wieczoru. Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy pojawi się Tango notturno, Trzy listy i La vie en rose – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem Gdy w ramiona bierze mnie – a także m. in. utwór The Man in Love G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara (Człowiek, którego kocham).

Monika Chrząstowska – artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym West Side Story w reż. Laco Adamika.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Monika Chrząstowska i Paweł Leszczyński | Od serca do serca
16 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz