• 2016-11-15

Każdy jest graczem

18 listopada w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku odbędzie się premiera spektaklu Każdy jest graczem w reżyserii Michała Stankiewicza.

Michał Stankiewicz, „Każdy jest graczem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Stankiewicz, „Każdy jest graczem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl Każdy jest graczem powstał w wyniku warsztatów reportersko-teatralnych dla młodzieży czeczeńskiej i polskiej, które są kontynuacją projektu warsztatów teatralnych Mieszkam w Białymstoku zorganizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok w 2013 roku. Uczestniczyła w nich młodzież białostocka: czeczeńska i polska. Wspólnie przygotowali spektakl Import/Export, w reżyserii Michała Stankiewicza, oparty na osobistych historiach opowiedzianych przez młodych uchodźców z Czeczenii. Podczas projektu powstał film dokumentalny autorstwa Bartosza Tryzny Khamelesz.

Warsztaty zorientowane są na: przestrzeń, uczestnictwo, działanie, spotkanie, rozmowę, kreatywność. Chcemy wspólnie z uczestnikami przedefiniować role teatru, z jednostronnego widowiska, na które przychodzi się po to, aby obejrzeć, na przestrzeń, która może być wszędzie, którą ustanawiają i wypełniają przebywający i działający w niej razem ludzie, dla której najistotniejszą funkcja jest spotkanie się z drugim człowiekiem.

Działanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.

Partnerem projektu jest Uniwersyteckie Centrum Kultury/ Uniwersytet w Białymstoku.

Michał Stankiewicz | Każdy jest graczem
Premiera: 18 listopada 2016 roku, godz. 19.00
19 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku

Dodaj komentarz