• 2016-11-15

Fours collective zagra w ZetPeTe

19 listopada w ZetPeTe przy ulicy Dolnych Młynów 10 w Krakowie odbędzie się koncert Fours collective. To pochodząca z Krakowa grupa jazzmanów lubiąca muzyczne eksperymenty (połączenie jazzu z drum’n'bass, etno, funkiem, klasyką, elektorniką), mająca ogólnopolskie i europejskie sukcesy.

„Fours collective” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fours collective” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fours collective to zwycięzcy konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2014. Zespół  zdobył  uznanie radiowych znawców, takich jak Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa, Alicja Myśliwiec czy Robert Kozyra. Liderami zespołu są dwie osobowości: Staszek Plewniak (wokal) i Michał Salamon (piano). Wszyscy muzycy wchodzący w skład zespołu to artyści doceniani na międzynarodowej scenie, wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach (min. Jazz Juniors 2015).

Ich muzyka stanowi niebanalną mozaikę brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i elektronika to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci płyty Treezz.

Fours collective (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fours collective (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zapytani o swoje muzyczne założenia, liderzy Fours collective Michał Salamon i Staszek Plewniak odpowiadają: Jazz postrzegany jest jako gatunek wyjątkowo trudny w odbiorze. W naszej muzyce wychodzimy do słuchacza przełamując barierę między nami a odbiorcą, porozumiewając się z nim zrozumiałym językiem. Kluczem do zrozumienia naszej muzyki jest połączenie świata intelektu i emocji. To muzyka dla ludzi inteligentnych, również pod względem emocjonalnym. Słuchając Fours collective można dać się ponieść dźwiękom i pozwolić, by niepostrzeżenie napełniały nasz wewnętrzny świat. To muzyka, która daje do myślenia i budzi do życia, jest w niej miejsce na każdą emocję. Oczyszcza. Sprawia że ludzie zbliżają się do prawdy o samych sobie.

Miejsca które wybieramy na koncerty są integralną częścią każdego występu. Zależy nam na detalach które decydują o intensywności odbioru naszej muzyki, stąd myśląc o Krakowie Tytani wydało nam się oczywistym wyborem. Osławione już centrum kulturalne zyskało miano kultowego miejsca spotkań, również tych międzypokoleniowych – mówi Staszek Plewniak, wokalista i lider Fours collective.

Fours collective  
19 listopada 2016 roku
Klub muzyczny ZetPeTe Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR