W nocy po północy – wystawa edukacyjna

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na wystawę edukacyjną pt. W nocy po północy.

„W nocy po północy”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W nocy po północy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W śnionym świecie wszystko jest możliwe. Mogą na przykład odwiedzać nas postaci z bajek bądź kolorowe potwory. Czasem jest to wizja mniej, a czasem bardziej realna. Niektóre marzenia senne są tak rzeczywiste, jak gdyby były wyjęte z codzienności.

Co dzieje się w głowach, kiedy się śpi? Czym są koszmary i skąd się biorą? O czym śnią artyści? Czy sztuka i sen są do siebie podobne? Na te pytania organizatorzy będą szukać odpowiedzi na nowej wystawie edukacyjnej W nocy po północy, pełnej prac, w których można wypatrzeć tropy niecodziennych marzeń sennych. To także wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym wizjom snutym przez współczesnych twórców.

Prezentacja obejmuje dzieła Grzegorza Kowalskiego, Tomasza Kowalskiego, Katarzyny Kozyry, Dominika Lejmana, Pauliny Sadowskiej. Są to prace ze zbiorów Galerii Labirynt oraz kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Na zwiedzanie organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis. Dodatkowo, dla dzieci, które lubią zadania twórcze i zgadywanki przygotowaliśmy drukowany przewodnik po wystawie.

W nocy po północy – wystawa edukacyjna
Od 16 listopada 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku
Galeria Labirynt w Lublinie

Dodaj komentarz