• 2016-11-12

Tribute to Nat King Cole

23 listopada w krakowskim teatrze Variété odbędzie się koncert Tribute to Nat King Cole, podczas którego wystąpi Maciej Miecznikowski i Krzysia Górniak.

Maciej Miecznikowski i Krzysia Górniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Miecznikowski i Krzysia Górniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt muzyczny Macieja Miecznikowskiego i Krzysi Górniak w 50. rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego. Tribute to Nat King Cole to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji. Na koncertach Maciej i Krzysia wprawiają słuchaczy nie tylko w chwile zadumy i uniesienia. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu.

Maciej Miecznikowski to znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze & Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. Unforgettable, Route 66, When I Fall In Love, wyśpiewane i zagrane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo i nowocześnie.

Krzysia Górniak to urodzona w Olsztynie, „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce” („Jazz Forum”) grająca na gitarze elektrycznej, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsalis, Mike Stern, Karl Ratzer.

Tribute to Nat King Cole
23 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Krakowski Teatr Variété

Dodaj komentarz