• 2016-11-10

Las, 4 rano

2 grudnia na ekrany kin trafi Las, 4 rano film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, w którym po raz pierwszy od 12 lat w głównej roli zobaczyć będzie można Krzysztofa Majchrzaka.

„Las, 4 rano”, reż. Jan Jakub Kolski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Las, 4 rano”, reż. Jan Jakub Kolski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Scenariusz filmu Las, 4 rano, którego współautorami są Jan Jakub Kolski i Krzysztof Majchrzak, został zainspirowany bestsellerową książką pod tym samym tytułem. Las, 4 rano to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na powrót.

Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go aby po raz kolejny zmienił swoje życie.

U boku Krzysztofa Majchrzaka w filmie zagrali: Olga Bołądź – w roli przydrożnej prostytutki Naty; Marysia Blandzi – w roli Jadzi oraz Michał Kowalski jako Boria, Grzegorz Stelmaszewski jako Aleksandyr i Aleksandra Michael jako Penka.

Międzynarodowa premiera filmu Las, 4 rano odbyła się w Szanghaju podczas Shanghai International Film Festival. Polscy widzowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć film podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. 2 grudnia film trafi do prawie czterdziestu kin studyjnych w całej Polsce za sprawą Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Las, 4 rano, reż. Jan Jakub Kolski
Obsada: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Marysia Blandzi, Michał Kowalski, Aleksandra Michael, Grzegorz Stelmaszewski
Dystrybutor: Wrocławska Fundacja Filmowa
W kinach od 2 grudnia 2016 roku

Dodaj komentarz