Wieża Breguły

W niedzielę, 27 listopada, w holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbędzie się pokaz filmu Wieża Karoliny Breguły. To druga odsłona projektu Wideowall, który ma na celu przybliżyć widzom filmową i animacyjną twórczość studentów i wykładowców Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.

„Wieża” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wieża” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wieża to operowy musical o grupie ludzi, którzy wspólnie planują budowę wieży z cukru. Pełna absurdu i niepokoju historia utopijnego projektu nawiązuje do historii powojennej architektury mieszkaniowej analizując ją nie z punktu widzenia jej twórców i teoretyków architektury, ale z pozycji użytkownika, mieszkańca modernistycznych osiedli i obywatela miasta.Wspomnienia pragnień, marzeń i wiary w nową, lepszą przyszłość zderzone tu są z trudną rzeczywistością oraz sprzecznościami wpisanymi w plany modernistów.

  • Występują: Joanna Cortes, Nina Czerkies, Roman Holc, Borys Jaźnicki, Ewa Konstanciak, Sylwester Kostecki, Anna Lubańska, Krzysztof Łapiński, Maciej Nawrocki, Ewa Mikulska, Wojciech Parchem
  • Scenariusz i reżyseria: Karolina Breguła
  • Muzyka: Ela Orleans
  • Zdjęcia: Robert Mleczko
  • Dźwięk: Weronika Raźna
  • Montaż: Stefan Paruch
  • Produkcja: Fundacja Witryna

Karolina Breguła (ur. 1979) to artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, filmów i fotografii. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Jewish Museum w Nowym Jorku czy na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Laureatka wielu nagród mi.in. Złotego Pazura na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 czy nagrody Videobrasil. Stypendystka m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NCK czy Funduszu Wyszehradzkiego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Karolina Breguła | Wideowall vol. 2. Wieża
27 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dodaj komentarz