• 2016-11-10

Czarny Pistolet

25 listopada w Teatrze Barakah w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu Czarny Pistolet w reżyserii Filipa Bochenka.

Czarny Pistolet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarny Pistolet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czornyj Pistoliet to historia człowieka, który pod wpływem emocji związanych z pogrzebem najbliższego przyjaciela, przy pomocy gitary i piosenek Włodzimierza Wysockiego, próbuje powrócić myślami do przeszłości. Spektakl to nie tylko rozrachunek z życiem, ale również próba ponownego odnalezienia jego sensu.

Krzysztof Bochenek wykonuje piosenki Włodzimierza Wysockiego w kilku językach. Scenariusz nie jest biografią Wysockiego, jego teksty i piosenki to tylko pretekst dla głównego bohatera do odnalezienia i pokonania swoich własnych demonów. Kilka wspomnień i historii przewijających się przez spektakl powstało na podstawie rozmów syna – jednocześnie scenarzysty i reżysera przedstawienia, Filipa Bochenka – z ojcem. Część z nich pozostało w formie, w jakiej zostały wypowiedziane po raz pierwszy, kilka zostało zmienionych, a większość całkiem wymyślonych, choć nigdy tak naprawdę nie wiadomo.

I potem kupiliśmy te pistolety. Małe pistolety. Zastrzeliliśmy psa, a potem mój przyjaciel strzelił z bardzo daleka, celując w moją siostrę, myśląc, że się nic nie stanie. Trafił ją tuż pod oko. Prawie w sam środek. Pocisk rozciął policzek. Mój tata rozwalił te pistolety ze swoim bratem. Krzyczeli równocześnie „Kurwa!” i deptali. Wyglądali całkiem zabawnie.

Filip Bochenek | Czarny Pistolet
Premiera: 25 listopada 2016 roku
Teatr Barakah w Krakowie

Dodaj komentarz