• 2016-11-09

Jestem włóczykijem

Tymon & The Transistors we z współpracy z Robertem Brylewskim opublikowali teledysk do utworu Jestem włóczykijem, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu Polskie Gówno, którego premiera odbyła się 28 czerwca.

„Jestem włóczykijem” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Jestem włóczykijem” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Klip został stworzony podczas warsztatów z Yachem Paszkiewiczem i Tymonem Tymańskim w Csw Łaźnia 2. Inspiracją do powstałych animacji były eksperymenty Zbigniewa Rybczyńskiego. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Animujemy Gdańsk prowadzonego przez CSW Łaźnia.

Podwójny album Polskie gówno jest ostatnią częścią tzw. tryptyku sowizdrzalskiego, na który składają się również płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S oraz Wesele. Zrobienie kinowego filmu o perypetiach zespołu było dla mnie realizacją wieloletniego marzenia, a wydanie podwójnej płyty z soundtrackiem dopełnia obrazu całości – mówi Tymon Tymański.

Podwójny album Polskie gówno to szósta płyta grupy Tymon & The Transistors. Zawiera muzykę (27 utworów) z filmu o tym samym tytule, którego premiera kinowa odbyła się w lutym 2015 roku. Album składa się z dwóch płyt: Fiołki w Neapolu i Królowie gówna, wydanych dzięki yMusic i Narodowemu Centrum Kultury.

Tymon & The Transistors ft. Robert Brylewski | Polskie gówno
Premiera: 28 czerwca 2016 roku
Narodowe Centrum Kultury

Dodaj komentarz