Kasia Fijałkowska i Leszek Krutulski

Kolonia Artystów w Gdańsku zaprasza do obejrzenia instalacji audio-wizualnej Katarzyny Fijałkowskiej oraz na wystawę fotografii Leszka Krutulskiego.

Wystawa Kasi Fijałkowskiej i Leszka Krutulskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Kasi Fijałkowskiej i Leszka Krutulskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)Wystawa Kasi Fijałkowskiej i Leszka Krutulskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od Rytmu Jej Ciała zależy nasze Życie. Czy jeszcze Słyszymy bicie Jej Serca? Czy Jej ufamy? Czy zostaniemy czy kiedyś Ją opuścimy? Akty agresji człowieka wobec Natury niszczą przede wszystkim człowieka. Czy jest możliwe ich zaprzestanie gdy zaczniemy uważniej Słuchać wibracji Ziemi? Czy dźwięk jest ze świata fizycznego czy duchowego?

Kontynuacja i rozwinięcie cyklu malarskiego Mystical Crime Stories gdzie zwierzęta jako mistyczne istoty były świadkami lub ofiarami morderstw i aktów agresji człowieka. W nowej instalacji będącej formalnie bardziej scenografią, wypełnieniem przestrzeni, tak, żeby widz mógł znaleźć się w centrum całego zdarzenia. Poczuć wszystkie jego elementy jednocześnie.

Katarzyna Fijałkowska – w 2006 roku uzyskała tytuł Magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Grafiki Projektowej (pracownia prof. Janusza Górskiego) ze specjalizacją Malarstwo (pracownia prof. Macieja Świeszewskiego). W malarstwie wyraża mimowolne zderzanie się człowieka z przestrzenią ponad rzeczywistą, obserwuje przenikanie Świata w człowieka z jego biologiczną formę trwającą w naturze. W latach 2003–2005 otrzymywała stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. W latach 2005–2006 w grupie studentów prof. Świeszewskiego, zrealizowała projekt murali W kolorze mniej boli, w całej Klinice Onkologii Dziecięcej w Gdańsku, który otrzymał nagrodę Ministra Kultury oraz Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku. Lata 2007–2013 pobyt w Anglii, Londyn – rezydentka w fundacji artystycznej Cor Blimey Arts, udział w wystawach zbiorowych, odczytach, organizacja warsztatów artystycznych

Leszek będzie realizował swój projekt Półportret w dniach: 6, 7, 8, 18, 19, 20, 25, 26, 27 listopada od godziny 15.00 do 19.00.

Leszek Krutulski – urodził się w 1956 roku. Od dawna zajmuje się fotografią. Od czterech lat pracuję na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku gdzie uczy fotografii.

Kasia Fijałkowska i Leszek Krutulski
Od 5 do 30 listopada 2016 roku
Kolonia Artystów – Dolne Miasto Gdańsk

Dodaj komentarz