Pierwszy Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

W piątek, 18 listopada, w Stacji Muranów otwarciem wystawy Historia kilku błędów rozpocznie się Festiwal Myśli Abstrakcyjnej. W jego programie znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania oraz dyskusje.

„Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Festiwal Myśli Abstrakcyjnej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkie wydarzenia oscylują wokół dwóch tematów: błędu oraz obcych języków. Nie chodzi jednak o języki narodowe, lecz o języki różnych dziedzin ludzkiej działalności. Festiwal zakończy się wystawą Co po błędzie. Akcja w lokalach. Czworo artystów w witrynach miejskich w śródmieściu Warszawy przedstawi swoje prace i performanse na temat emocji, które pojawiają się po popełnieniu błędu.

Myślenie abstrakcyjne daje człowiekowi możliwość łączenia pozornie niepasujących do siebie zjawisk. Dzięki niemu potrafimy odnaleźć jednakowe struktury z pozoru różnych rzeczy i tworzyć niezwykłe dzieła i odkrycia, metafory i analogie. Tak powstaje poezja, sztuka czy matematyka.

Program festiwalu ma pokazać w praktyce, jak fascynujące może być myślenie abstrakcyjne, uczenie się i rozwijanie, a także krytyczne myślenie. Dotyczy on procesu uczenia, rozwijania swojej kreatywności i poszukiwania związków, podobnych struktur, które łączą bardzo różne dziedziny – sztukę, humanistykę i nauki ścisłe. Dotyczy również nieodzownego elementu tych wszystkich działań – błędu.

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej odbędzie się w dniach od 18 do 27 listopada w Warszawie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorami są Stacja Muranów i Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część obowiązuje internetowa rezerwacja miejsc.

1. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej
Od 18 do 27 listopada 2016 roku
Stacja Muranów w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR