• 2016-11-09

Film Composers’ Lounge #8

Austriackie Forum Kultury zaprasza na koncert austriackiej muzyki filmowej 14 listopada do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. To trzeci koncert przygotowany wspólnie przez 2 Program Polskiego Radia i Austriackie Forum Kultury.

 Reconsil, © Markus C. Keller (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reconsil, © Markus C. Keller (źródło: materiały prasowe organizatora)

Austriacka muzyka filmowa od kilku lat przeżywa renesans, stała się bardziej widoczna i cieszy się większą popularnością. To w dużej mierze zasługa Związku Kompozytorów Austriackich (ÖKB) i projektu Film Composers’Lounge, który narodził się w 2010 roku w dziale Muzyki Mediów i Filmu skupionym wokół Alexandra Kukelki – kompozytora muzyki filmowej, przewodniczącego Związku Kompozytorów Austriackich i wykładowcy muzyki filmowej w Konserwatorium Wiedeńskim.

Film Composers’ Lounge to prezentacja dzieł austriackich kompozytorów muzyki filmowej – na żywo i poprzez projekcje fragmentów filmów – od klasycznych partytur orkiestrowych, poprzez muzykę rockowa, songwriting aż do awangardy i elektroniki. Podczas koncertu w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ścieżki dźwiękowe z jedenastu filmów wykonają artyści Ensemble Reconsil pod dyrekcją Rolanda Freisitzera. Usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: Alexander Kukelka, Philipp Tröstl, Gabriele Proy, Bernd und Stefan Jungmair, Judit Varga, Marcus Nigsch, Natalia Villanueva-Garcia, Iva Zabkar, Otto M. Zykan, Michael Mautner

Ensemble Reconsil to zespół specjalizujący się w interpretacji muzyki współczesnej. Założony w 2002 roku w Wiedniu liczy do 23 muzyków, którzy koncertują na całym świecie, występując w rozmaitych składach.

Kurator: Alexander Kukelka / Związek Kompozytorów Austriackich (ÖKB)

Ensemble Reconsil i Roland Freisitzer | Film Composers’ Lounge #8
14 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Dodaj komentarz