• 2016-11-09

CINEMAFORUM 2016

CINEMAFORUM 2016 – 15. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych odbędzie się od 9 do 13 listopada w Kinotece oraz kinie Elektronik w Warszawie.

„CINEMAFORUM 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„CINEMAFORUM 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

W Konkursie Głównym zostaną pokazane 22 filmy z 15 krajów. Zdecydowana większość z nich będzie miała w Polsce swoją premierę. Widzowie będą mogli obejrzeć zarówno liczne filmy doceniane i nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach (w Cannes, Berlinie, Toronto, Sundance, Locarno czy Clermont-Ferrand), jak i odkrycia wśród aktorskich filmów fabularnych, a także filmów animowanych oraz eksperymentalnych. Konkursowe filmy oceni jury w składzie: Janusz Zaorski (przewodniczący jury, reżyser, scenarzysta i producent filmowy), Marta Nieradkiewicz (aktorka, znana m.in. z ról w filmach Płynące wieżowce, Kamper i Zjednoczone Stany Miłości), Robert Bolesto (scenarzysta, autor m.in. scenariuszy do filmów Córki Dancingu oraz Ostatnia Rodzina), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni) oraz Adrian Panek (reżyser filmowy, autor m.in. filmu Daas).

Jak co roku, w trakcie Festiwalu odbędą się też wydarzenia specjalne: W dyskusji o rynku filmów krótkometrażowych oraz specyfice tej formy udział wezmą m.in. Paweł Wieszczeciński oraz Alessandro Marcionni. Towarzyszyć będzie jej specjalna atrakcja: 5 filmów wybranych przez Pawła Wieszczecińskiego; Trzydniowe warsztaty z filmowania 360 stopni prowadzone przez Jacka Nagłowskiego; Reżyserska masterclass prowadzona przez Adriana Panka,

Wyjątkowym momentem Festiwalu będą dwa wieczorne pokazy grupy VHS Hell w holu Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz seans filmu Pokolenia w reżyserii Janusza Zaorskiego, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z autorem. Dodatkowo podczas Festiwalu: warsztaty filmowe MASTERCLASS Szkoła Filmowania, realizowane przez Mateusza Damięckiego, które poprowadzą w tym roku m.in. Łukasz Grzegorzek, Jan Hryniak, Adam Palenta, Marcin Kot Bastkowski, Dorota Nowocień i Kamil Przełęcki. Ostatnim elementem bogatego programu są Polsko-Niemieckie Warsztaty Krytyki Filmowej Fokus na Pałac vol. 2, które koordynuje Marcin Radomski.

15. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM 2016
Od 9 do 13 listopada 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR