Warsztaty muzyczno-taneczne w Wilanowie

W Wilanowie będzie można poznać tańce z dawnych wesel i zabaw mazowieckich! Wyliczanki, tańce w kręgu oraz parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania – organizatorzy zapraszają na gry i zabawy z królewskiego podwórka! Wszystkim zabawom towarzyszyć będzie akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych mazowieckich kapel.

Kapela Niwińskich, fot. Maciej Labudzki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kapela Niwińskich, fot. Maciej Labudzki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zajęcia muzyczno-taneczne przybliżają dawne mazowieckie gry i zabawy, umilające dzieciom, młodzieży i dorosłym czas wolny po pracy oraz podczas świąt. Stonoga, wojtaszek, sarna, pan Zelman – to tylko niektóre z przygotowanych zabaw adresowanych do najmłodszych.

Starsze dzieci poznają tańce z Mazowsza, takie jak foter, oryl, mazurek czy poleczka. Warsztaty poprowadzi Mateusz Niwiński z kapelą – doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat muzykę tradycyjną Polski centralnej: Mateusz Niwiński (skrzypce), Agnieszka Niwińska (bęben, basy, taniec), Katarzyna Szurman (harmonia trzyrzędowa), Katarzyna Tucholska (taniec) i Katarzyna Andrzejowska-de Latour (skrzypce), Grzegorz Ajdacki (taniec).

W niedzielę organizatorzy zapraszają dorosłych na warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza, tańczonych dawniej na wiejskich zabawach i weselach. Warsztaty poprowadzi Grzegorz Ajdacki.

Harmonogram:

Warsztaty dla dzieci | 11–13 listopada

  • 10.00–11.30 – warsztat dla dzieci w wieku 2–4 lata
  • 11.45–13.15 – warsztat dla dzieci w wieku 5–8 lat
  • 13.30–15.00 – warsztat dla dzieci powyżej 9. roku życia

Warsztaty dla dorosłych | 13 listopada

  • 15.30–17.30 – warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza

Warsztaty muzyczno-taneczne
Od 11 do 13 listopada 2016 roku
Villa Intrata w Warszawie

Dodaj komentarz