• 2016-11-08

Z orkiestrą na Ty

Kolejny koncert familijny w filharmonii w Słupsku odbędzie się 13 listopada. Program zatytułowany Z orkiestrą na Ty poświęcony będzie poznawaniu instrumentów i ich roli w orkiestrze. Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica zagra pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wybrani muzycy, prezentując swój instrument, wykonają fragmenty różnych kompozycji z towarzyszeniem orkiestry. Będą to kolejno: instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte drewniane, instrumenty dęte blaszane i wybrane instrumenty perkusyjne. Sięgniemy po wybitne dzieła literatury muzycznej reprezentujące różne style muzyczne od baroku do współczesności.

Zostaną zaprezentowane fragmenty m.in. Poloneza Wieniawskiego, Koncertu h-moll na wiolonczelę Dworzaka, Badinerie z Suity h-moll Bacha, solo klarnetowe z Błękitnej rapsodii Gershwina i inne.

Podstawową wiedzę z zakresu form muzycznych oraz kompozycji omówimy na podstawie skomponowanej na orkiestrę smyczkową Orawy Wojciecha Kilara i fragmentów wariacji Wlazł kotek na płotek Henryka Czyża. Koncert zostanie zwieńczony wykonaniem Bolera Maurice’a Ravela, które doskonale ilustruje poruszaną problematykę. W magiczny świat instrumentów i orkiestry symfonicznej wprowadzi słuchaczy Beata Młyńczak.

Bohdan Jarmołowicz | Z orkiestrą na Ty
13 listopada 2016 roku, godz. 12.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku

Dodaj komentarz