Aleksandra Błaszczyk, Postrzeganie

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury  zaprasza 8 listopada na wernisaż wystawy Aleksandry Błaszczyk Postrzeganie.

Aleksandra Błaszczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Błaszczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motywem przewodnim wystawy jest architektura, która została poddana transformacji i stanowi nową przestrzeń bytu. To próba stworzenia nowej wizualnej opowieści miejskiej, która pozwala zobaczyć miasto od strony wewnętrznej, duchowej. Poprzez wprowadzone modyfikacje architektoniczne tworzy nowy odrealniony świat zrozumiały jedynie przez artystkę. Jest to pewnego rodzaju przedstawienie teatralne oparte na doświadczeniach życiowych w określonym czasie i przestrzeni.

Pomimo, że wybrane fragmenty architektoniczne są bardzo zróżnicowane pomiędzy sobą, tworzą spójną całość. Przestrzeń, w której artystka dokonuje swoich poszukiwań jest przestrzenią dialogu, relacji człowieka z miastem.

Kreśląc, przetwarzam fabryczną architekturę miasta, w którym żyję, co daje wrażenie nierealnego bytu, w który wplatam postaci odnoszące się do moich procesów emocjonalnych – mówi  Aleksandra Błaszczyk – Grafika daje możliwość pokazania mojej sportowej natury, jaką jest gimnastyka i taniec.W akwaforcie mogę podkreślić swoistą dynamikę prowadzonych linii i tworzonych płaszczyzn.Siłą rzeczy w moich pracach da się odczuć dyscyplinę i konsekwencję, podobnie jak w gimnastyce nie ma miejsca na niezamierzone działanie. Powstające prace są odzwierciedleniem uczuć związanych z egzystencją. To surrealistyczny świat, hybryda miejsca i czasu.

Aleksandra Błaszczyk, „Postrzeganie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Błaszczyk, „Postrzeganie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Błaszczyk – grafik, akwaforcista, surrealista. Twórczość artystki jest głęboko filozoficzna, a przy tym głęboko osobista. Silnie związana z techniką collage, zajmuje się liternictwem, grafiką wydawniczą, plakatem oraz web design &developer. Jej grafiki były nagradzane i prezentowane w Polsce i na Świecie, m.in. we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Japonii, RPA, Brazylii i Chinach.

Aleksandra Błaszczyk, Postrzeganie
Wernisaż 8 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Od 9 do 30 listopada 2016 roku
Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury

Dodaj komentarz