Fundacja Do Dzieła prezentuje…

Jest nowy mural Sepe – jego pierwsza autonomiczna praca w Warszawie – który nosi tytuł System edukacji. Mural powstał przy ulicy Rogowskiej 6 podczas tegorocznego festiwalu Street Art Doping.

Sepe, „System edukacji”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sepe, „System edukacji”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowy mural autorstwa Sepe zatytułowany System Edukacji jest gorzkim komentarzem do coraz wyraźniejszego kryzysu systemu wartości dotykającego nie tylko polską, ale i ogólnoświatową politykę i podległe jej media. Posługując się groteskową metaforą teatrzyku kukiełkowego, autor zwraca uwagę na coraz bardziej jaskrawą i niepokojącą retorykę wojny obecną już nie tylko w świecie polityki i mediów, ale także w życiu społecznym – coraz bliżej nas samych. Samo nakręcająca się spirala strachu, zagrożenia i populizmu staje się najlepszym narzędziem manipulacji.

Michał Wręga, bo tak naprawdę się nazywa, jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a także Wydziału Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak Oslo, Praga, Berlin, Lille, Stambuł, Lagos, Richmond czy Mediolan. Najczęściej współpracował w kolaboracji z Chazme. W Warszawie można zobaczyć ich wspólne prace m.in. przy ul. Oboźnej, a także wraz z Roemem i Nawerem na kinie Atlantic. Coraz bardziej doceniane jest malarstwo studyjne Sepego, a solowe wystawy w galerii Lawrence’a Alkina w Londynie i galerii Soon w Zurychu budują jego międzynarodową pozycję.

„Warszawska mapa sztuki w przestrzeni publicznej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warszawska mapa sztuki w przestrzeni publicznej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca została wyprodukowana przez Fundację Do Dzieła! w ramach Street Art Doping 2016. W ramach festiwalu powstała także Warszawska Mapa Sztuki, która jest pierwszą próbą podsumowania tematu sztuki w przestrzeni publicznej Warszawy. Mapa dostępna jest w kilku miejscach w Warszawie.

Nowy mural Sepe, System Edukacji
Publikacja Warszawska mapa sztuki w przestrzeni publicznej
Organizator: Fundacja Do Dzieła!
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR