• 2016-11-05

Magiczny spektakl dla dzieci

Juri to niezwykły spektakl inspirowany opowiadaniem dwunastoletniej Barbary Szafraniec, która została zwyciężczynią ogłoszonego przez Teatr Gdynia Główna konkursu Z notatnika na scenę na napisanie baśni lub bajki. W nagrodę opowiadanie autorki zostało przeniesione na deski teatralne. Spektakl będzie można zobaczyć 20 listopada.

„Juri” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Juri” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lalkowy spektakl inspirowany tekstem dwunastoletniej autorki. Pełna ciekawości dziewczynka imieniem Juri przeżywa fascynującą przygodę. Tajemnicza, operowa szafa, a w niej zakurzone kostiumy i dawno nieużywane rekwizyty – przedmioty, które odeszły w zapomnienie, których przeznaczenia nikt już nie pamięta. Czy to możliwe, że te „rupiecie” ożywają? Co kryje się za drzwiami szafy? Kogo na swojej drodze spotyka Juri? Kim są Hopsas i Ślimol, wejścia do jakiej krainy strzeże Kurzeracz?

Żeby się tego dowiedzieć, trzeba przyjść do Teatru Gdynia Główna i razem z Juri przekroczyć próg pełnego niesamowitości świata, nad którym unosi się delikatny zapach lawendy…

Kolejny, po Wielkim cieście, spektakl w reżyserii nagrodzonego Galionem Gdyńskim Piotra Srebrowskiego. Twórcy udowadniają, że nawet najzwyklejsze przedmioty można przemienić w pełnych życia i uroku bohaterów.

Piotr Srebrowski | Juri
20 listopada 2016 roku, godz. 12.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz