• 2016-11-04

Rebeka w Klasztorze

12 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze odbędzie się koncert duetu Rebeka. Od wydania debiutanckiej płyty Hellada Rebeka (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zespół zdobył tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez „Gazetę Wyborczą”, zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

Rebeka, fot. M. Murawski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rebeka, fot. M. Murawski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Członkowie grupy udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

Wiosną ukazał się najnowszy album Rebeki zatytułowany Davos. To materiał dojrzalszy, choć odrobinę bardziej dziki niż Hellada. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. To album pełen różnorodnych utworów – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia. Nazwa płyty nawiązuje do Czarodziejskiej góry Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Rebeka
12 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz