• 2016-11-03

Tortoise w Niebie!

W czwartek, 3 listopada, Tortoise wystąpi w Niebie, prezentując swój oryginalny, muzyczny charakter złożony z gatunków takich jak: dub, dance, jazz, techno, rock i klasyczny minimalizm.

„Tortoise” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tortoise” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Większość artystów spędza długie lata, niektórzy poświęcają na to wręcz całą karierę, aby wyzbyć się brzemienia wpływu swoich idoli i poprzedników. Mało komu udaje się stworzyć coś kompletnie innowacyjnego i niepowtarzalnego, przerosnąć wcześniejsze wpływy i samemu stać się takim wyznacznikiem w historii muzyki. Zespół Tortoise jest jednym z niewielu w ciągu ostatnich lat, który wyzbył się bezpośrednich metafor i analogii i śmiało może pochwalić się brzmieniem niepodobnym do nikogo innego!

Zespół powstał około dwadzieścia lat temu, z inicjatywy basisty, Douga McCombsa i perkusisty Johna Herndona, następnie dołączyli John McEntire, Jeff Parker i Dan Bitney. Ich debiutancki singiel Mosquito ukazał się w 1993 roku. Na wydanym rok później debiutanckim albumie Tortoise  grupa zaprezentowała w pełni ukształtowany, charakterystyczny styl, oparty na powolnym tempie, mocnym uwypukleniu sekcji rytmicznej i brzmieniach inspirowanych jazzem i elektroniką, nazwany później przez krytyków muzycznych post-rockiem. W styczniu 2016, po 7 latach milczenia ukazała się nowa płyta zespołu – The Catatrophist. Na koncercie, oprócz nowych kompozycji można spodziewać się także starszych utworów zespołu.

Tortoise
3 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Klub Niebo w Warszawie

Dodaj komentarz