• 2016-11-03

That’s A Fact!

Na półkach sklepowych można już znaleźć nowy album Status Quo Aquostic II – That’s A Fact!. Płyta ukazała się jako CD, limitowany podwójny vinyl i ekskluzywne 25-utworowe wydawnictwo 2CD. Standardowe wydanie zawiera 14 wybranych i nagranych na nowo klasyków tj. In The Army Now, Hold You Back, Roll Over Lay Down, Ice In The Sun oraz 2 nowe utwory. LP oraz 2CD zawierają dodatki. Utwór For You, który ukazał się oryginalnie na Rockin’ All Over The World, będzie dostępny tylko na vinylu.

Status Quo, „Aquostic II – That’s A Fact” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Status Quo, „Aquostic II – That’s A Fact” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Aquostic II – That’s A Fact! to następca płyty Aquostic (Stripped Bare), która ukazała się w 2014 i okazała się sukcesem. Płyta uzyskała status Złotej Płyty w Wielkiej Brytanii. Zespół zagrał koncert z serii Aquostic w Hyde Park w BBC Radio 2, w audycji Festival In A Day we wrześniu. Ze swoją inicjatywą Aquostic, po 50 latach bycia na szczycie, Status Quo wyszło ze strefy swojego komfortu. Zespół ogłosił, że trasa The Last Night Of The Electrics Tour, była ostatnią, której towarzyszyło charakterystyczne brzmienie Telecastera.

Classic Rock ostatnio umieścił Aquostic w TOP 25 akustycznych albumów, które kiedykolwiek się ukazały. O nowym podejściu do grania grupy napisali „To działa. Znakomicie.”

„The Times napisał”: Czas żeby ponownie zajęli pozycję najlepszego brytyjskiego zespołu.

Aquostic II – That’s A Fact! to piękna podróż po klasycznych utworach Status Quo, które są od razu rozpoznawalne, ale jednocześnie całkowicie przebudowane: to brzmienie zespołu żyjącego w teraźniejszości, idącego ku przyszłości, ale jednocześnie szanującego swoją przeszłość.

Status Quo | Aquostic II – That’s A Fact
27 października 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz