Wystawa główna w ramach XXV Festiwalu Ars Cameralis

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na wystawę główna w ramach XXV Festiwalu Ars Cameralis Rysa na powiece.

Damien Deroubaix, bez tytułu, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Damien Deroubaix, bez tytułu, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Rysa na powiece ukazuje obecną sytuację Europy w kontekście zachodzących w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat procesów modernizacji i towarzyszących im porażek. Jest wizualną opowieścią o zmieniającej się rzeczywistości. Ma na celu zobrazowanie dzisiejszej kołtunerii kulturowej. Prezentuje prace, które stają się probierzem ukazującym wątki związane z relacją z Innym, ksenofobią, agresją wobec środowisk imigranckich, jak również przyczynami aktów terroryzmu, czyli tematami dziś szczególnie obecnymi w debacie społecznej.

Wystawa została zaplanowana jako próba upamiętnienia tragicznych wydarzeń paryskich z 13 listopada 2015 roku i odbędzie się równo rok po tych wydarzeniach. Zaproszeni artyści za pomocą różnych mediów zmierzą się ze społeczną recepcją zjawisk przemocy związanej z terroryzmem, jako efektem przesilenia cywilizacyjnego, martwym punktem w globalnej polityce.

Więcej o wystawie na stronie Wydarzenia.o.pl

Artyści: Jean – Michel Alberola, François Boisrond, Edmund Clark, Damien Deroubaix, Sławomir Elsner, Joanna Helander & Bo Person, Zbigniew Libera, Marek Kuś, Jean-Christophe Menu, Tony Oursler , Krzysztof Wodiczko.

Rysa na powiece
Kurator: Marek Zieliński
Wernisaż 4 listopada 2016 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 15 stycznia 2017 roku
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Dodaj komentarz