• 2016-11-03

Mela Koteluk i Kuba Badach w ICE Kraków!

W Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędą się wkrótce dwa ciekawe wydarzenia. 7 listopada Kuba Badach, Marek Napiórkowski i Krzysztof Herdzin oddadzą wspólnie hołd legendarnemu zespołowi Dire Straits, a 12 grudnia do Krakowa powróci Mela Koteluk.

Mela Koteluk i Kuba Badach w ICE Kraków!(źródło: materiały prasowe organizatora)

Mela Koteluk i Kuba Badach w ICE Kraków!(źródło: materiały prasowe organizatora)

Dire Straits Symfonicznie to projekt gdzie dwa, pozornie odległe światy – muzyki rockowej i symfonicznej – spotykają się po to by bogactwem i pełnią brzmienia zadowolić nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Dire Straits Symfonicznie powstał dzięki pracy i zaangażowaniu jego pomysłodawców : Krzysztofa Herdzina – autora genialnych aranżacji orkiestrowych, Kuby Badacha – wokalisty o wyjątkowym głosie oraz Marka Napiórkowskiego – niezwykłego gitarzysty.

Money for Nothing, Sultans of Swing, Walk of life, Brothers in Arms, Your latest trick, Private Investigations – to tylko niektóre, doskonale znane utwory, które można usłyszeć podczas koncertów. Zaaranżowane z rozmachem przez Krzysztofa Herdzina zyskują nowy wymiar.

Projekt Dire Straits Symfonicznie to także orkiestra symfoniczna, nadająca wyjątkowości brzmienia. To również jego liderzy – Krzysztof Herdzin, dyrygent i aranżer, Kuba Badach, wokalista oraz Marek Napiórkowski, gitarzysta. Całości dopełniają czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej.

12 grudnia do Krakowa powróci Mela Koteluk. Dwa lata od premiery albumu Migracje, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela rusza z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. Zmienne tętno jest klamrą zamykającą Migracje.

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie Migracje skitu. „Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań” – mówi Mela Koteluk. – „Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach”

Koncerty będą wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną. „Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów” – mówi Mela Koteluk.

Kuba Badach, Marek Napiórkowski,  Krzysztof Herdzin | Dire Straits: 7 listopada 2016 roku
Mela Koteluk: 12 listopada 2016 roku
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz