• 2016-11-02

Nieznana historia buddyzmu

Od 28 października w kinach studyjnych w całej Polsce można zobaczyć film dokumentalny o kobiecie, dzięki której buddyzm tybetański pojawił się w krajach europejskich, m.in. w Polsce. Hannah. Nieznana historia buddyzmu to filmowa podróż, która zaczyna się w barwnych hipisowskich latach 60. i trwa przez burzliwe politycznie lata 80. aż po współczesność i ciekawie rozbudowane wątki polskie.

„Hannah. Nieznana historia buddyzmu”, reż. Marta György-Kessler i Adam Penny (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Hannah. Nieznana historia buddyzmu”, reż. Marta György-Kessler i Adam Penny (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film był wielokrotnie nagradzany m.in. na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz na Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym Teatrze Egipskim – film otrzymał nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.

Tworzenie filmu dokumentalnego to prawdziwy maraton. Przez ponad rok gromadziliśmy materiały. Oglądaliśmy filmy, czytaliśmy książki i słuchaliśmy nagrań, które udało nam się znaleźć na temat Hannah. Dużo dyskutowaliśmy – mówi Marta György-Kessler. – Kręcenie zdjęć zajęło nam blisko dwa i pół roku. Filmowaliśmy w Kathmandu, Delhi, Darjeelingu, Sonadzie, Hong Kongu, Niemczech i oczywiście w Danii, ojczyźnie Hannah. Zrobiliśmy ponad sześćdziesiąt wywiadów z ludźmi, najkrótszy trwał dwadzieścia minut, a najdłuższy dwa dni – opowiada.

Hannah. Nieznana historia buddyzmu, reż. Marta György-Kessler i Adam Penny 
Dystrybutor: Alter Ego Pictures
W kinach od 28 października 2016 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR