• 2016-11-02

Broadway Babies

Czym byłby musical bez wspaniałych ról kobiecych? Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury to ukłon w stronę broadwayowskich diw. Ukłon męski – 10 listopada kobiece utwory z musicali zaśpiewa trzech wokalistów.

Jakub Wocial, fot. Kinga Karpati (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jakub Wocial, fot. Kinga Karpati (źródło: materiały prasowe organizatora)

Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy to ukłon w stronę broadwayowskich diw, które od lat zachwycają widzów na całym świecie, nierzadko robiąc karierę poza murami teatrów. Często to właśnie żeńskie role decydują o tym, że musical natychmiast zapada w pamięć. Artyści, którzy 10 listopada wystąpią na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury spróbują udowodnić, że żeński musicalowy repertuar, to nie tylko domena pań. Kobiece songi zaśpiewane zostaną bowiem przez męskie trio – Jakub Wocial, Sebastian Machalski i Maciej Pawlak. Wykonają utwory pisane dla kobiet – czasem przelewając w nie całą swoją wrażliwość, a niekiedy podchodząc do nich z przekorą. Ich przewodniczką po pełnej barw i emocji palecie wspaniałych, musicalowych ról żeńskich będzie pianistka – Karina Komendera. Będzie można posłuchać utworów z musicali takich, jak Jekyll & Hyde, Dreamgirls, Kolor Purpury, Side Show, Waitress czy Dźwięki muzyki.

Jakub Wocial – wokalista, aktor musicalowy, reżyser. Jako kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa, jej twórca i organizator zrealizował spektakle Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar oraz Rent. Debiutował w Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta w musicalu Taniec Wampirów Romana Polańskiego. Występował na scenach Berlina, Oberhausen i Stuttgartu.

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju, m. in. z Teatrem Rozrywki, krakowskim Teatrem Variété i Teatrem Rampa.

Sebastian Machalski – aktor dubbingowy i teatralny. Wokalista zespołu Czwarta Kolumna. W 2014 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Od 2015 r. związany z Warszawskim Teatrem Rampa, gdzie kreuje role Kacpra i Mistrza w Rapsodii z Demonem oraz Judasza w Jesus Christ Superstar.

Karina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie wykłada w klasach fortepianu i kameralistyki, doktorantka. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii w USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 roku na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku.

Broadway Babies | Wieczór musicalowy
10 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz