• 2016-10-31

Res 9

Już 11 listopada będzie miała premierę płyta Rika Emmetta i jego zespołu, RESolution9, zatytułowana Res 9. Album pilotują dwa utwory: Human Race z gościnnym udziałem Alexa Lifesona z Rush oraz I Sing, w którym wokalnie udziela się James LaBrie z Dream Theater.

Rik Emmett & RESolution 9, „Res 9” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Rik Emmett & RESolution 9, „Res 9” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Rik Emmett znany jest głównie ze stanowiska gitarzysty i wokalisty w popularnej w latach 70. i 80. kanadyjskiej formacji Triumph. Na nowym krążku Rika nie zabraknie swoistego powrotu do przeszłości, bo w utworze Grand Parade występują dawni koledzy Emmetta z Triumph, czyli Gil Moore (perkusja/wokal) oraz Mike Levine (bass/klawisze).

W podstawowym składzie zespołu RESolution9 znaleźli się natomiast gitarzysta Dave Dunlop, basista Steve Skingley, oraz perkusista Paul DeLong. Ten właśnie zespół ruszy z Emmettem w trasę promującą nadchodzące wydawnictwo. Dunlop, Skingley oraz sam Emmett wyprodukowali album, a rzecz nagrano w Mississauga / Ontario’s MetalWorks Studios, czyli w miejscu, w którym swojego czasu zarejestrowano największe dzieła Triumph.

Na krążku nie zabrakło znakomitych gości, oprócz wspomnianego składu Triumph, w nagraniach udzielają się słynny gitarzysta Rush, Alex Lifeson (zagrał na 12-to strunowej gitarze), oraz wokalista Dream Theater, James LaBrie.

Sam Emmett podkreśla , że głównym celem powstania albumu Res 9 jest chęć dostarczenia słuchaczom pozytywnej muzyki i pozytywnych emocji.

Chcę dawać ludziom coś motywującego i inspirującego. Chcę to robić także dla siebie, ponieważ potrzebuję muzyki i ona jest dla mnie najważniejsza. Mam niesamowity apetyt na życie i tym właśnie chcę zarażać innych – mówi artysta.

Rik Emmett & RESolution 9 | Res 9
11 listopada 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz